Kurumsal

2010 Yılında Cantaş İç ve Dış Ticaret Soğutma Sistemleri A.Ş.ve Atılgan Enerji Ltd. Şti’ nin ortaklıklarıyla hizmete başladı. Yurtdışında uzun yıllardır büyük tüketicilere hizmet vermekte olan “ESCO-Energy Services Company” iş modelini yerinde ve defalarca inceleyerek, benzerini ülkemizdeki ticari ve hukuki altyapıya uyarlamak yoluyla Türk tüketicisinin de yabancı rakipleriyle girdi maliyetlerinde rekabet edebilmesine ve kesintisiz kaliteli enerjiye ulaşmasına destek olmaktadır.

Sermayesinin tamamı ödenmiş olan ESKO ENERJİ A.Ş. bünyesinde bulundurduğu deneyimli mühendis ve ticaret uzmanı kadrosu ve iş ortaklarıyla tüketicilerine tüm enerji ihtiyaçları için çözüm sunabilecek konumdadır.

Esko Şişli Elektrik Üretim A.Ş.; müşteri tesislerinde Esko Yap- İşlet modeli ile enerji santrali kurarak işletmesini yapar.

Perakende tarafında ise Esko Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Satış A.Ş. elektrik enerjisi ithalat, ihracat ve ticareti ile büyük tüketimli müşterilerine ucuz elektrik enerjisi tedariki sağlamaktadır.

Esko Solar, 2014 yılı sonunda faaliyete başlamış olup, bir yandan grup içi PV yatırımları geliştirmekte, diğer yandan müşterilerine güneş enerjisi santrali yatırımı (EPC) hizmetleri sunmaktadır.

Esko Enerji serbestleşen ve gelişen toptan elektrik satış sektöründe, elektrik enerjisini mevcut tarifelerden daha ucuz ve ekonomik şartlarda sağlamak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak Kazan-Kazan ilkesini benimsemiş ortaklıklar kurarak, müşterilerine farklı tasarruf imkanları sunmaktadır.