Esko-Referans-1İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, İstanbul’un merkezi Şişli’de 50.254m2 kapalı alanda 18 kattan oluşmaktadır. Florence Nightingale Grubu, hastanenin enerji maliyetlerini düşürmek ve sağlık kurumları için önemli olan kaliteli enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla 2MW kapasiteli Trijenerayon Tesisi kurulmasına karar vermiştir.

Bu çerçevede ESKO Enerji ile 10 yıllık Operasyonel Kiralama anlaşması imzalayan Hastane, ESKO Enerji’den ucuz elektrik ucuz ısı ve soğutma alırken tüm bu yatırım için hiçbir bedel ödememiştir ve operasyonel maliyetlere de katılmamaktadır. Akıllı hastane olarak inşa edilen Florence Nightingale Hastanesi TUV Hessen Green Building sertifikası ile ülkemizin ilk “Yeşil Hastane Binası” unvanını almıştır.

Esko-Referans-2

Grup FLORENCE NIGHTINGALE HASTANESİ (Çağlayan), ESKO Enerji Servisleri A.Ş. ile 10 yıllık elektrik ve ısı alımı üzerine anlaştı. Mevcut sistem incelenerek, 800 kW’lık Trijenerasyon Santrali kurulmasına karar verildi. Bu proje bütün risklerin ESKO Enerji Servisleri A.Ş. tarafından üstlenilip ESKO YAP İŞLET modelinin uygulandığı ikinci projedir.  Bu yöntemi tercih ederek hastane tüketeceği ısı ve elektrik enerjisini ucuz-güvenli ve sürdürülebilir bir şeklide sağlayacak.

Esko-Referans-3

KONYA BAŞKENT ARAŞTIRMA HASTANESİ, mevcut elektrik ve ısı tüketimini için, ESKO Enerji Servisleri A.Ş. ile 10 yıllık elektrik ve ısı alımı üzerine anlaştı. Bu proje ESKO Enerji Servisleri A.Ş. nin YAP İŞLET modelini uyguladığı 3. projedir ve bu kapsamda mevcut durum incelenerek 400 kW’lık Trijenerasyon Santrali kurulmasına karar verilmiştir. Bu sayede,  hastane hem bütün işletme sorumluluk ve risklerini ESKO Enerji Servisleri A.Ş’ ye devretmiş hem de ucuz – güvenli ve temiz elektrik üretimi gerçekleştirme imkanı elde etmiştir.