Lisanslı ESKO Modeli

Bir kojenerasyon tesisi kurmak; zaman, ciddi bir sermaye ve deneyim gerektirir. Eğer enerjiyi ana iş kolu haline getirmeyi planlamıyorsanız, bu yatırımı yapmanız birçok yönüyle ana iş kolunuzu etkileyecektir.

ESKO Enerji “Yap- İşlet” modeli ile müşterisine kojenerasyon santrali satmak yerine bu santrali kendisi kurarak ucuz ve kaliteli enerjiyi yerinde üretmektedir.

Bu sayede müşterilerimiz öz kaynaklarını ve zamanlarını elektrik-ısı üretimi gibi yan işler için harcamazlar. Böylece yakından takip etmeleri olası olmayan enerji sektörüne has riskleri yaşamazlar.

ESKO Enerji ise önceden taahhüt ettiği şekilde yatırımını kendisi yapar ve santrali kullanıma sunar. Müşterilerimiz bir yandan yatırım için para harcamadığı gibi, işletmecilikle ilgili maliyetlerden ve zamandan tasarruf etmiş olur.

Yerinde Üretim Nedir?

ESKO Enerji olarak müşterilerimizin tüketim profiline göre yapacağımız fizibilite ve değerlendirme çalışmaları sonrası işletme sahası içerisinde, kojenerasyon santralini kurup işletiyoruz. Böylece hem ülkemizdeki, hem de AB standartlarındaki tüm emisyon değerlerinin altında temiz elektrik ve ısı enerjisini üreterek hizmete sunuyoruz. Ayrıca ESKO Enerji yatırım yaptıktan sonra müşterilerimiz doğal gaz faturası yükünden kurtulur ve böylece sadece tükettiği elektrik miktarı ve ısı enerjisi için ödeme yapar.

7/24 Veri Takibi

ESKO Enerji 7/24 veri takip teknolojisi ile her gün müşterimizin tesislerinde bulunan santralin 864.000 verisini inceler ve iklim, ekonomi vb. girdilerle birlikte sonraki günler için üretim modelini programlar. Bu sayede tüketici tasarrufunu maksimize eder. Üstelik ESKO Enerji bu hizmet için ek ücret talep etmez.

Trijenerasyon Hizmeti

Eğer yaz ayları için soğutma da talep edilirse, bir Absorbsiyonlu Chiller ile soğutma ihtiyacı da karşılanabilir ve böylece enerji tasarrufu önemli oranda artırılmış olur.

ESKO Modeli Talep edilirse:

  • 10 yıl vadeli Yap- İşlet formunda.
  • 7 yıl vadeli Yap – İşlet-Devret formunda uygulanabilir.